top of page

NUO IDĖJOS... IKI PRODUKCIJOS

Paslaugos pateikiamos pagal darbų nuoseklumą

stilizuotas 01 (1).jpg

1. MODELIO KŪRIMAS - ESKIZAVIMAS

Kuriant naują drabužio modelį pradedama nuo analogų analizės, koncepcijos sukūrimo, silueto, pavienių detalių, nuotaikos. Tai gali būti tiek jau egzistuojančio stiliaus tąsa, tiek naujo koncepto kūrimas. Iš daugybės smulkių elementų sukuriama drabužio idėja - eskizas.

 

Eskizuose aiškiai atsispindi norima idėja, prekinio ženklo ar kolekcijos nešama žinutė, stilius, medžiagiškumas.

 

Išsirinkus drabužių eskizus iš visų sukurtų ieškoma konkrečių spalvų, medžiagų, furnitūros, detalių, kurios padėtų įgyvendinti tai, kas buvo sukurta ir numatyta. 

Trukmė: nuo 2 mėn.

2. TECHNINIAI PIEŠINIAI. Techninės dokumentacijos parengimas

Techninis piešinys yra tarytum namo architektūrinis brėžinys - jis suteikia visą reikiamą informaciją siuvėjui ar siuvyklai, parodo kaip sujungiamos pagal lekalus sukirpto drabužio detalės ir koks turi būti galutinis rezultatas. 

 

Prieš braižant lekalus svarbu apgalvoti drabužio konstrukciją, apdirbimą, siūles, pločius, nustatyti drabužio detalių jungimo vietas, išgryninti smulkias detales, kurios eskize buvo pažymėtos tik abstrakčiai. Techniniame piešinyje tiksliai pažymimos siūlės, vietos, kur bus tvirtinamos uždėtinės ar įleistinės detalės, tokios kaip kišenės, velkės, aplikacijos taip pat užsegimų vietos ir būdai. 

 

Techninis piešinys yra linijinis, perteikiantis gaminio vaizdą iš priekio ir nugaros. Kartu su piešiniu pateikiama techninė gaminio dokumentacija:

 • sudėtingesnės siūlių ar mazgų schemos,

 • lentelė su pagrindiniais gaminio matmenimis,

 • medžiagų išeiga,

 • furnitūros sąrašas, 

 • numatytos etikečių, logotipų vietos.

techninis piešinys.jpg
Techninis piešinys
How+To+Store+and+Print+PDF+Patterns+– Lou+Box+Dress+Sewalong+Day+3+_+Sew+DIY.jpg

3. LEKALŲ SKAITMENIZAVIMAS

Jei savo drabužio gamybą pradėjote nuo nedidelių kiekių naudodamiesi plastikiniais, ranka braižytais lekalais, pardavimams sėkmingai didėjant ir esant poreikiui didinti gamybos apimtis, tokius lekalus galima skaitmenizuoti.

Skaitmeninius lekalus koreguoti bus daug paprasčiau ir greičiau nei plastikinius. Taip pat galėsite nesudėtingai praplėsti ar koreguoti drabužių dydžių skalę, o to paties modelio gamybą tęsti masinės gamybos siuvyklose visame pasaulyje. 

4. LEKALŲ KONSTRAVIMAS - MODELIAVIMAS 

Pagal sukurtą techninį gaminio piešinį lekalus braižome kompiuterinėmis programomis ir klientams juos pateikiame skaitmeniniu formatu (DXF, AAMA, PLT, ISO). 

 

Užsakant didesnius vieno modelio siuvimo kiekius masinės gamybos siuvyklose, skaitmeniniai lekalai palengvina darbą - tokio tipo siuvyklose procesai įprastai yra modernizuoti,  dirbama su įranga, kuri geba nuskaityti skaitmeninius lekalus, o daugiasluoksniai medžiagų klojiniai sukerpami lazeriu. Tai pagreitina siuvimo procesą ir turi įtakos gaminamo modelio vieneto savikainai. 

Kompiuteriu braižyti lekalai nevaržo Jūsų renkantis produkcijos gamybos vietos - juos galite siųsti į siuvyklas bet kuriame pasaulio krašte. 

Atnaujinant ar koreguojant turimus modelius visus lekalų pakeitimus galima atlikti nenaudojant papildomų gamtos resursų, o tai prisideda prie aplinkos tausojimo. 

Jie neužima papildomos vietos Jūsų siuvyklose ar studijose, tad išvengiate sandėliavimo problemų ir galite juos pasiekti iš bet kur ir bet kada.

Esant poreikiui lekalus ir išklotines galime atspausdinti ant paprasto arba lipnaus popieriaus. Tokia paslauga naudinga kol vystomas gaminys (mėginių - prototipų siuvimui) arba jei pirmąją produkciją siųsitės nedideliu tiražu siuvyklose, kurios neturi galimybės sukirpti medžiagas kompiuterizuota technika.

Ekrano kopija (75).png
Lekalai pirminiai
rasa2.png

6. LEKALŲ DAUGINIMAS DYDŽIAIS

Pirmame gaminio vystymo etape reikalingi tik vieno (bazinio) dydžio lekalai. Po mėginio - etalono patvirtinimo bazinio dydžio leklai dauginami dydžiais pagal Jūsų pasirinktą dydžių skalę.

 

Dydžių skalės, priklausomai nuo regiono kuriame prekiausite, šiek tiek skiriasi. Galime lekalus dauginti pagal standartinę dydžių lentelę arba galite pateikti savo dydžių lentelę kuria remdamiesi Jūsų norimo gaminio lekalai bus dauginami specifiškai.

 

Lekalai dauginami kompiuterinėmis programomis ir atiduodami skaitmeniniu pavidalu (detaliau skaitykite skiltyje “Lekalų konstravimas - modeliavimas”).

rasa2.png
mėginys etaonas
Tailor

5. MĖGINIO - PROTOTIPO GAMYBA (pavyzdžiai)

Pagal nubraižytus pirminius drabužio modelio lekalus iš Jūsų pasirinktos medžiagos ir furnitūros sukerpamas ir pasiuvamas drabužio mėginys, kuris yra labai svarbi naujo produkto vystymo dalis.

 

Pasiuvus mėginį jis yra testuojamas įvairiais aspektais. Štai keletas jų:

 • ar pasiūtas mėginys atspindi sukurtą eskizą, techninį piešinį bei išreiškia norimą idėją,

 • ar modelio konstrukcija  turi reikiamą funkcionalumą ir yra patogi dėvėti, 

 • ar tinkamai parinkti gaminio matmenys, tvirtinamų detalių dydžiai ir vietos,

 • ar tinkamai pasirinkta siuvimo technologija, apdirbimas,

 • medžiagos tinkamumas (kritimas, standumas, spalva, dėvėjimasis),

 • ar pasiūtas gaminys atitinka pasirinktą dydį.

 

Kiekvienas iš šių kriterijų yra analizuojamas. Koreguojami ne tik lekalai, bet ir pasiūtas mėginys, o dažnu atveju siuvamas ir naujas. 

 

Įprastai, kol naujai sukurtas modelis tampa visapusiškai išbaigtu ir ištobulintu - siuvamas ir koreguojamas ne vienas mėginys. Tokiu būdu prieš pradedant lekalų dauginimą dydžiais bei gamybą yra pagaminamas etalonas -  tobulas pasirinkto pirminio dydžio drabužio variantas. Pagal šį mėginį - etaloną  vertinama pasiūtos produkcijos kokybė. 

 

Jei dydžių skalė plati, po lekalų dauginimo prieš pradedant visos produkcijos gamybą rekomenduojame pasisiūti keletą tarpinių dydžių kontrolei.

rasa1.png

7. IŠKLOTINIŲ DĖSTYMAS

Žinant gamybai reikiamą gaminių kiekį ir medžiagos plotį galime Jums paruošti išklotines. Jos naudingos tiems, kas produkciją siuvasi didesniais kiekiais arba kai produkcija yra sukerpama iš karto per kelis medžiagų sluoksnius (klojiniais).

Dauginimas

8. LEKALŲ SPAUSDINIMAS

Turite skaitmeninius lekalus tačiau Jums reikalingi popieriniai? Galime Juos Jums atspausdinti ant popieriaus! Susisiekite su mumis ir atsiųskite savo gaminio lekalų failą.

El. p. adresas: recutstudija@gmail.com

photo.jpg
Spaudinimas
Sewing Machine
Sewing Machine

9. PRODUKCIJOS SIUVIMAS

Galime pasiūlyti įvairaus dizaino ir stiliaus produkcijos siuvimo koordinavimo paslaugas:

 • laisvalaikio apranga (trikotažiniai kostiumai, palaidinės),

 • vaikų drabužiai,

 • maudymosi kostiumėliai,

 • apatinis trikotažas,

 • aksesuarai (gumelės, kepurės),

 • darbo apranga biurams bei įmonėms,

 • uniformos įmonių kolektyvams,

 • namų tekstilė.

 

Produkcijos gamybą pradedama tik pasiuvus ir patvirtinus galutinius modelių pavyzdžius - etalonus ir išdauginus lekalus pageidaujamais dydžiais. Jei dydžių skalė plati, prieš pradedant visos produkcijos gamybą rekomenduojame pasisiūti keletą tarpinių dydžių kontrolei.

Pristačius reikiamas medžiagas bei furnitūrą, produkcija siuvama pagal užsakytus modelius, dydžius, kiekius, spalvas. 

Galime pasiūlyti tiek mažaserijinės, nuo 10 vnt. (startuojantiems), tiek masinės gamybos (įsibėgėjusiems) koordinavimą pas savo kolegas.

 

Mes suderiname darbų datas,  reikiamo kiekių medžiagų bei furnitūros tiekimą, atsiėmimą. Gaminant skirtingų paslaugų reikalaujantį gaminį (pvz.: bliuzoną su siuvinėta aplikacija) suderiname ir koordinuojame siuvamos produkcijos transportavimą iš vienos įmonės į kitą bei atgal. Esant poreikiui, tikriname atsiimamų gaminių kokybę už savo klientus, kad Jums nereikėtų papildomai tam skirti laiko. (Plačiau skaitykite skiltyje “Gamybos koordinavimas")

 

Vienu metu užsakant didelius skirtingų gaminių kiekius ir norint prekybą jais pradėti kaip įmanoma greičiau, produkcijos atidavimą galime skaidyti etapais.

 

Nenorintiems gaišti laiko medžiagų bei furnitūros paieškai siūlome šį darbą atlikti už Jus - teikiame audinių ir furnitūros paieškos paslaugą.

Produkcja
bottom of page